Dzieje się !!!

04.02.2021r.

Przygotowania do Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych idą pełną parą. Msza Święta w Intencji naszych Bohaterów zamówiona, Krzyże brzozowe gotowe, tabliczki informacyjne w produkcji. Jutro wizyta w IPN i dopinanie tematów. Szczegóły planów obchodów omówimy już w sobotę na naszym spotkaniu. Zapewne ustalimy  dwa warianty z Maszem i bez.. z wiadomych względów. Na pewno będzie nas widać tego dnia na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej, bo to tu komuniści zakopywali ofiary swoich zbrodni Polskich Patriotów, planujemy wzorem roku poprzedniego uczczenie Tych, których odnaleziono i Tych, którzy ciągle czekają w dołach śmierci i wołają” Nas też odszukajcie i godnie pochowajcie!!!”. Będziemy również pod pomnikiem przy Areszcie Śledczym na ul. Wały Jagiellońskie gdzie przetrzymywano, katowano i mordowano Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego. Będziemy też na mieście zapalić światełka pamięci w miejscach gdzie komuniści urządzili ubeckie katownie, a które to budynki w 2018 roku oznakowaliśmy specjalnymi tabliczkami.

Ale to nie wszystko, wszystko na to wskazuję, że dzięki przychylności dobrego Człowieka, w końcu będziemy mieli swój kąt i to jest bardzo dobra wiadomość. Również wkrótce, mamy nadzieje, że jeszcze przed 1 marca w przestrzeni miejskiej zawisną dwa banery z bardzo ważną dla nas treścią, którą prezentujemy poniżej.

Przypominamy, kto chętny zapraszamy do wspólnego działania, spotkanie przy Kościele Ojców Jezuitów na Placu Kościeleckich już w najbliższą sobotę 06.02.2021r. o godzinie 18:00.

BP

 

 

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top