Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci

Jesteśmy grupą osób, dla których takie wartości jak patriotyzm, narodowa duma i honor są sprawą najważniejszą. Przez swoje działanie chcemy popularyzować Polską historię i naszych narodowych bohaterów. W szczególności pragniemy aby Żołnierze Wyklęci, uczestnicy Powstania Antykomunistycznego 1944-1963 r. otrzymali zasłużone miejsce w panteonie polskich Bohaterów Narodowych.

Naszą misją jest edukacja i krzewienie wiedzy nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta, chcemy docierać do jak najszerszego grona ludzi. Czynnie uczestniczymy i organizujemy uroczystości rocznicowe ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Dbamy o miejsce doczesnego spoczynku polskich Bohaterów. Wraz z IPN, jako wolontariusze, bierzemy czynny udział w akcjach poszukiwawczych mordowanych i skrycie zakopywanych ofiar komunistycznego reżimu na bydgoskiej łączce. Staramy się być dobrym ambasadorem Bydgoszczy i regionu na różnego rodzaju imprezach i uroczystościach. Odwiedzamy miejsca ważne dla historii naszego Kraju starając się przybliżać informację na ich temat jak najszerszemu gronu naszych sympatyków.

Nie trzeba być Bydgoszczaninem, aby przystać do Bydgoskich Patriotów. Każdy, kto wyznaje podobne co my zasady, nie znosi stagnacji, chce działać i zmieniać Polskę na lepszą jest mile widziany w naszym gronie.

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !!!

BP.

Scroll to Top