Bydgoszcz Wróciła do Macierzy!!

20.01.2021

Dzisiaj obchodzimy 101 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy, rok temu hucznie wyprawiliśmy 100 rocznicę, co można sobie przypomnieć oglądając poniższy film.

W tym roku, niestety z przyczyn od nas niezależnych skopiliśmy się tylko na odwiedzinach miejsc pamięci o architektach powrotu Grodu nad Brdą w granice Rzeczpospolitej. Pod tablicami, które rok temu zostały odsłonięte zapaliliśmy światełka pamięci oddając hołd tym zacnym przedstawicielom naszego Narodu.

Cześć i Chwała im na Wieki za ten dar – Dziękujemy!!!

Niestety jak widać na poniższych zdjęciach, oficjele zapomnieli o tym jak dokładnie rok temu prężyli się dumnie przeciskając w stronę fleszy podczas uroczystego odsłonięcia tablic… przykre to i jakże wymowne.. widać jak na dłoni, ze wszystko co się dzieje w naszym mieście jest na pokaz, nie ma kamer nie ma gawiedzi… nie opłaca się bo kapitału nie zbiją… na pohybel im, MY jesteśmy tam gdzie być powinniśmy, gdzie być powinni Polscy Patrioci.

Poczekamy zobaczymy kto 22 stycznia odda hołd i złoży dziękczynne wiązanki kwiatów naszym “oswobodzicielom”, którzy z czerwonymi szmatami przynieśli nam na bagnetach “wolność”

BP

 

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top