Smoleńsk – tragedia narodowa

10 kwietnia to smutny dzień w historii polskiej państwowości. Tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem jakie miały miejsce w 2010 roku rzuciły cień na naszą Ojczyznę i odcisnęły się na trwale w naszej świadomości… Tamten dzień, niezależnie od snutych teorii i przedstawianych wersji był tragedią Narodu Polskiego. Zginął Prezydent Polski i znaczące dla naszej ojczyzny osoby. Zginęli również Ci, którzy wykonywali swoją pracę, ochrona, obsługa samolotu. Do dzisiaj nie mamy wraku, nie znamy prawdy. Powielana bzdurna sowiecka propaganda wżarła się w mózgi ludzi.

W poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia, w 13 rocznicę tego tragicznego wydarzenia spotkaliśmy się w naszej siedzibie, gdzie miała miejsce prezentacja filmu o wystawie zdjęć pana Zbigniewa Plucińskiego pt. „To nie reszka, to Polska”.

Wystawa zdjęć pana Zbigniewa Plucińskiego przywołana powyżej zaprezentowana została w roku 2018 w Oratorium im. św. Jana Pawła II przy kościele Jezuitów w Bydgoszczy. Rok później (2019) gościła w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy…

…i oburzyła członków platformy obywatelskiej. Media rozpisywały się o tym wydarzeniu, zdenerwowani posłowie zapowiadali donos do prokuratury… widać piekło ich strasznie i bolało co o ich przedstawicielach będących u władzy w roku 2010 oraz ich przyjaciołach z Kremla myśleli i mówili ludzie uczestniczących w uroczystościach rocznicowych. Hasła z transparentów kuły w oczy i budziły wyrzuty sumienia.

Po filmie, późnym wieczorem, udaliśmy się na cmentarz przy ul. Toruńskiej, aby złożyć hołd i zapalić światełka pamięci Aleksandrowi Fedorowiczowi, jednej z ofiar, tej największej tragedii pod względem liczby ofiar w dziejach polskich Sił Powietrznych.

Pan Aleksander Fedorowicz pełnił funkcję tłumacza Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Przy mogile wystawiliśmy okolicznościowy baner, tak ku pamięci kto jest kim i jakie ma interesy. Odpaliliśmy również piro i światełka pamięci.

PAMIĘĆ TO TWARDA SKAŁA!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM – HAŃBA ICH MORDERCOM!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top