Polskie Państwo Podziemne

27.09.2021

Zaledwie wczoraj odprowadziliśmy na wieczną wartę pięciu Naszych Bohaterów – Żołnierzy Wyklętych (nasza relacja wkrótce) a już dzisiaj zebraliśmy się ponownie by uczcić 82 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

To właśnie 27 września 1939 roku, kiedy jeszcze Polska odpierała atak Niemców i Sowietów w oblężonej Warszawie zrodziła się idea kontynuacji walki i oporu metodami konspiracyjnymi. Tak właśnie narodziła się Służba Zwycięstwu Polski, która z dniem 13 listopada 1939 została rozwiązana i zastąpiona przez Związek Walki Zbrojnej. Przemianowany rozkazem Naczelnego Wodza generała broni Władysława Sikorskiego z 14 lutego 1942 roku w Armię Krajową, którą rozkazem z dnia 19 stycznia 1945 roku rozwiązał generał Leopold Okulicki.

To nie był koniec Polskiego oporu wobec okupantów. W 1944 roku na terytorium przedwojennej Polski “wyzwalanym” przez armię czerwoną wybuchło Powstanie Antykomunistyczne, które w dniu 21 października 1963 zakończyła śmierć, jak się wtedy wydawało, ostatniego żołnierza walczącego z bronią w ręku,  Józefa Franczaka ps. „Laluś”.

Komuniści ducha narodu nie zdusili, po drodze był jeszcze poznański czerwiec 1956 roku a chwilę później marzec 1968, grudzień 1970 i w końcu sierpień 1980. Euforia Solidarności trwała do grudnia 1981 roku, kiedy to jaruzelski, sowiecki szpicel, wprowadził stan wojenny. Rok 1989 przyniósł nadzieję na ostateczny rozrachunek z komunistami i Wolną Polskę, jednakże karty zostały rozdane w Magdalence a do okrągłego stołu nie dopuszczono prawych ludzi…. szuje sprzedajne zagwarantowały komunistom nietykalność i tak ten pookrągłostołowy układ trwa po dzisiejszy dzień.

Czerwone sztandary zamienili na niebieskie i tęczowe szmaty. Mamią społeczeństwo pseudo-wolnością, liberalizmem i tolerancją, niszcząc jednocześnie wartości najważniejsze i niezmienne dla Polaka Patrioty, budują swój marksistowski kapitał.

Walka TRWA. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top