UWAGA!!! – informacja o uroczystościach pogrzebowych 26.09.2021r.

UWAGA !!!!Ważny KOMUNIKAT dla uczestników dzisiejszych uroczystości pogrzebowych na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej.
Bydgoscy Patrioci w związku z zamierzeniem godnego uczczenia Ofiar komunistycznych oprawców wystąpili do Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego jako Zarządcy Cmentarza przy ul. Kcyńskiej, na którym w Kwaterze Żołnierzy Wyklętych spoczną doczesne szczątki naszych Bohaterów, o wyrażenie zgody na użycie pirotechniki w postaci rac świetlnych podczas trwania w/w uroczystości.
Niestety po raz kolejny ten człowiek pokazał swój stosunek do Naszych Bohaterów, Żołnierzy Wyklętych oraz do Ludzi, którzy swój wysiłek i wolny czas poświęcają na kultywowanie historii i przywracanie z otchłani niepamięci Bohaterów Narodowych.
Poniżej zamieszczamy korespondencję w tym temacie. Jak można z niej wyczytać, Race są niedozwolone bo jest Uchwała Rady Miasta, Prezydent w “szczególnie uzasadnionych przypadkach” może wyrazić zgodę na użycie pirotechniki, jednakże te uroczystości takim przypadkiem nie są.
Odpowiedź Prezydenta:
Jak nazwać taką postawę, gdzie jednocześnie toleruje się wulgarne zachowanie i palenie rac na Rynku Starego Miasta podczas protestów tzw. “Strajku Kobiet” w obecności Pana Prezydenta?
On sobie z nas i naszych Bohaterów zwyczajnie kpi… my zakpimy z niego!
Mając na względzie powyższe informujemy, że na terenie cmentarza przy ul. Kcyńskiej podczas uroczystości pogrzebowych Pięciu Żołnierzy Wyklętych w dniu 26.09.2021r. obowiązuje kategoryczny zakaz używania środków pirotechnicznych.
Prosimy o stosowanie się do ZAKAZU!!! bo taka jest wola włodarza Naszego Miasta nad Brdą.
Osoby zainteresowane tym tematem proszone są o gromadzenie w rejonie cmentarnej kaplicy i kontakt z osobami ubranymi w żółte kamizelki odblaskowe z napisem WOLONTARIUSZ.
Informujemy, że wszelkie rozmowy z organizatorami uroczystości i służbami zabezpieczającymi je będą prowadzili tylko i wyłącznie osoby do tego wyznaczone, ubrane w w/w kamizelki.
Prosimy o wstrzymanie się od jakichkolwiek działań w tym zakresie, zachowanie powagi uroczystości i szacunku dla naszych Bohaterów i pozostałych uczestników pogrzebu. Prosimy rozpowszechnić tą informację w jak najszerszy sposób.
Bydgoscy Patrioci

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top