Roman Dmowski – Architekt Polski

2020.01.03

W sobotę 2 stycznia na zaproszenie Kolegów z ONR udaliśmy się do Włocławka by w Kościele pw św Stanisława uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej w intencji śp. Romana Dmowskiego, w 82 rocznicę jego śmierci.

Kto to Roman Dmowski i Kim dla Polski był, jakie ma zasługi a jakie ziarno zasiał pisać tu nie będziemy, bo każdy Polak wiedzieć to powinien, a kto nie wie ten niech szuka.

Po nabożeństwie, co już tu jest tradycją, zasiedliśmy na “kawce u Romana” nie obyło się bez pysznych ciast i ciasteczek. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i gościnę, za rok meldujemy się, mamy nadzieje, większą liczbą.

Nasz plan na ten dzień obejmował jeszcze wizytę na cmentarzu komunalnym, gdzie w kwaterze 14 Pułku Piechoty i jednocześnie Obrońców Wisły 1920 roku mieliśmy zamiar zapalić światełka pamięci. W tym celu jeszcze w Bydgoszczy dokonaliśmy stosownych zakupów a kolega Timek z córka Wiktorią całą drogę do Włocławka naklejali na znicze naklejki Bydgoskich Patriotów. Niestety jak się okazało… cmentarz był już zamknięty więc pozostało nam tylko przekazać znicze Kolegom z Włocławka, którzy zobowiązali się dokończyć dzieła.

Ostatnim punktem naszej eskapady okazała się wizyta u Księdza Jerzego Popiełuszki na włocławskiej Tamie, w miejscu gdzie zwyrodnialcy z SB po skatowaniu duchownego wrzucili go do Wisły i gdzie dokonał swojego żywota. W miejscu pamięci zapaliliśmy znicze a pod krzyżem w oprawie piro odśpiewaliśmy Hymn Państwowy.

Powrót do Bydgoszczy w totalnej mgle ale bez przykrych niespodzianek.

BP.

4 stycznia o godz. 18:00 w Bydgoszczy, w Kościele Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich celebrowana będzie Msza święta w intencji śp Romana Dmowskiego, uroczystości organizuje Ruch Narodowy Bydgoszcz, nie może tam zabraknąć również Bydgoskich Patriotów!

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top