Są jeszcze dziś tacy…

26.02.2020r.

Bydgoszcz, sesja Rady Miejskiej. Koalicja Obywatelska(PO-SLD) zaprotestowała przeciwko uhonorowaniu Żołnierzy Wyklętych przez Radę Miasta Bydgoszczy.

Są jeszcze dzisiaj tacy, którzy odmawiają Żołnierzom Wykletym tego, co  IM się zwyczajnie należy. Szacunek, Wdzięczność i Upamiętnienie!

“Jesteśmy oburzeni ! – mówili bydgoscy radni PiS po tym, jak głosami koalicji PO-SLD, do porządku obrad środowej (26.02.) sesji Rady Miasta nie zostały wpisane apele i stanowisko dotyczące ulicy Bydgoskiej w Warszawie, budowy czwartego kręgu opery i upamiętnienia żołnierzy wyklętych.

– W tej ostatniej sprawie próbuje się nam zamknąć usta – mówią radni Grażyna Szabelska i Jerzy Mickuś.

– Ten tekst, uważamy wspólnie, że był wyważony, zgodny z historyczną prawdą. W sposób godny upamiętniłby przeddzień święta. Niestety, stało się inaczej… – podkreśla Grażyna Szabelska.

– Rodzi się pytanie:kim są ci ludzie, którzy występują przeciwko tym bohaterom? – zastanawia się Jerzy Mickuś.

– Nie widzę potrzeby, żeby Rada Miasta w taki sposób upamiętniała Żołnierzy Wyklętych. Jest ten dzień, jeśli ktoś chce w jakiś sposób go upamiętnić, może brać udział w uroczystościach, które z tej okazji się odbywają w mieście. Nasz apel w żaden sposób nie zaznaczył by tego dnia w sposób szczególny – tłumaczy Monika Matowska- Gulczyńska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.”

Tyle z mediów, od nas dopowiemy jedynie, że nie spodziewaliśmy się innej reakcji ze strony tych małych ludzi, którzy nie mogą wznieść się powyżej poziomu komunistycznej propagandy, bo łańcuch na którym szczekają jest za krótki.

Bydgoszcz ósme pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce, poza skromną symboliczna mogiłą na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej (bydgoska łączka) nie posiada żadnego upamiętnienia Powstania Antykomunistycznego 1944-1963. Próby lokalizacji w grodzie nad Brdą Pomnika Żołnierzy Wyklętych od lat są torpedowane przez kolejnych włodarzy miasta, wśród których bryluje obecny Prezydent i jego poplecznicy. To co robią Ci ludzie świadczy o nich, pokazuje nam Wszystkim kim są i jakie wartości reprezentują. Nie jest dla nich ważna historia naszego Narodu i nasi Bohaterowie, za to chętnie wspomagają wszelkiej maści tęczowe i ubywatelskie  inicjatywy.

My się nie poddajemy w walce o dobre imię i należny szacunek dla Żołnierzy Wyklętych.

CWP-ŚWO!

BP

 

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top