Gwiazdor BP u Dzieciaków w Małej Cerkwicy

Dzisiaj odwiedziliśmy Dzieciaki z Domu Dziecka nr 3 i 4 w Małej Cerkwicy…. ale ta historia miała swój początek kilkanaście dni wcześniej.

Przez zupełny przypadek w nasze ręce wpadła informacja, że dzieciaki z Domu Dziecka napisały listy do Świętego Mikołaja, w których jasno sprecyzowały swoje marzenia na prezenty pod choinkę. Bardzo nam się spodobała taka forma. Jeszcze bardziej urzekła nas treść tych listów, niektóre jako cytaty pozostaną z nami na zawsze, jak ten: “W tym roku byłem niegrzeczny, ale mimo to prosiłbym Cię abyś przymknął na to oko…”, czy ten: “W tym roku byłem grzeczny, no prawie. Mam nadzieję, ze mi wybaczysz bo przecież nie da się być przez cały rok grzecznym.” Kto jak kto, ale My to rozumiemy najlepiej, sami też nie jesteśmy zbyt grzeczni, a już na pewno nie cały rok i nie dla wszystkich 🙂

Od lektury listów Dzieciaków przeszliśmy do czynów, wytypowaliśmy dwie osoby, które postanowiliśmy obdarować wymarzonymi prezentami. Ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie poszli dalej, na przekór problemom i trudnościom postanowiliśmy zainicjować kilka aukcji, z których całość wpływów zamierzaliśmy przeznaczyć na wspólny prezent dla wszystkich Dzieciaków. Aukcje, choć zorganizowane w szybkim tempie oraz zbiórka pieniążków podczas naszej Wigilii przyniosły pożądany efekt.   

Ale to nie było nasze ostatnie słowo, wszak od czego ma się Przyjaciół. Telefon do Wojtka, Prezesa Fundacji Sztuka Wyboru i krótka piłka… możesz nam pomóc?, Możemy zrobić to wspólnie, jak bydgoskie wakacje Polskich Dzieciaków z Wileńszczyzny?… Jasne Działamy!!!. Dzwońcie w poniedziałek coś wymyślę…
I tak myślał przez weekend, że we wtorek mieliśmy paczki ze słodkościami dla wszystkich 25 podopiecznych Domu Dziecka oraz cały bagażnik różnych przydatnych produktów dla takiej placówki.. było już grubo, ale zawsze może być lepiej..

Kolejny telefon do Przyjaciela z IPN, i tu też bez pudła, niezawodny Pan Mirek przygotował dla nas pakiet patriotycznych gier planszowych, dołożyliśmy jeszcze kilka z naszych zasobów i wyszedł z tego całkiem spory karton ciekawej i różnorodnej rozrywki dla Dzieciaków.

Pozostało tylko ustalić co tak naprawdę jest potrzebne, co może się przydać i tu poprosiliśmy o pomoc Pracowników Ośrodka… w odpowiedzi usłyszeliśmy… “nasza gitara kończy swój żywot…”
Gitara… ale jaka, akustyczno-elektryczna, ok a producent, model… szybki wgląd w internety i jeszcze więcej pytań i niewiadomych…. tu znów ratuje nas telefon do Przyjaciela… Norbert “Smoła” Smoliński… jak na muzyka przystało wkręcił nas w temat i wskazał co i jak ma być… żeby było dobrze… A więc wiemy już co ma być, tylko jak to załatwić jak mamy 2 dni… tu pomógł nam bardzo Pan ze sklepu JK Muzyczny. Szybko uzgodniliśmy co potrzebujemy i jeszcze tego samego dnia gitara wystartowała do nas..by rano w środę być już w naszych rękach…

Wszystko co zaplanowaliśmy, a nawet więcej mieliśmy już skompletowane, pozostało przetransportować to do Małej Cerkwicy, odległej ok. 60 km od Bydgoszczy. Kiedy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy fajną zgraję Dzieciaków i przemiłą Panią Opiekunkę, pogawędziliśmy trochę, opowiedzieliśmy kim jesteśmy i co robimy no i przede wszystkim po co tu przyjechaliśmy..

Potem przyszedł czas obdarowania dzieciaków, niestety część z wychowanków z różnych przyczyn nie była obecna, więc ich prezenty będą musiały na nich poczekać pod czujnym okiem Pani Sandry. Czy Dzieciaki były zadowolone z naszej wizyty? Chyba tak. Czy było warto poświęcić nasz czas na tą akcję?… OCZYWIŚCIE ŻE TAK… i powiemy więcej… to nie była nasze ostatnie słowo, wrócimy do tych Dzieciaków jeszcze nie raz, bo warto pomagać.

Na koniec życzyliśmy sobie wspólnie Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!… a już na odchodne otrzymaliśmy od Dzieciaków własnoręcznie przez nich wykonane świąteczne stroiki… Dziękujemy!!!

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję, to dzięki Wam, Licytującym oraz tym którzy dołożyli swoją cegiełkę mogliśmy obdarować fajne dzieciaki!

Wszystkim Wam, Wszystkim Dzieciakom i Opiekunom Bydgoscy Patrioci składają Życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

Czołem Wielkiej Polsce!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top