Spotkanie przedświąteczne

Już niebawem przyjdą do nas kolejne Święta Bożego Narodzenia, z tej okazji tradycją stały się już wigilijne spotkania Bydgoskich Patriotów. W tym roku zebrało się całkiem spore grono chętnych do wspólnego spędzenia tych kilku ważnych chwil. Nasze spotkanie uświetnili znamienici Goście, a mianowicie Pan Romuald, syn Kapitana Romualda Rajsa ps. “Bury”, Pan Włodzimierz, syn Józefa Kajtek żołnierza AK, Ojciec Jezuita Bogusław Choma Proboszcz i Superior Parafii św. Andrzeja Boboli w Bydgoszczy, Pan Józef Żernicki Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Pomorskie, Koleżanka Joanna Kowalska wiceprezes  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Toruń  i koleżanka Alicja Klementyna Mańkowska Prezes Koła Toruńskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Pan Karol Cymerman właściciel firmy Destlo i przedstawiciele Starej Gwardii Bydgoskiego Zawiszy.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Bydgoscy Patrioci Tomasz Kłopocki, który powitał wszystkich przybyłych i podziękował, że znaleźli czas by przy wspólnym świątecznym stole porozmawiać w rodzinnej atmosferze o minionym roku i planach na ten Nowy Rok.
 

Ojciec Jezuita Bogusław Choma Proboszcz zainicjował modlitwę i wygłosił kila słów do zebranych. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najlepsze życzenia.

Przyszedł czas na ciepły poczęstunek, barszczyk, paszteciki i pierogi, a dalej to już biesiadowanie i długie Polaków rozmowy… w których brylował Pan Romuald Rajs, oj ciśnie On nas do dalszych jeszcze skuteczniejszych działań, pożyjemy zobaczymy. W każdym razie duch w ekipie nie ginie.

Życzyliśmy sobie obyśmy w przyszłym roku spotkali się w jeszcze liczniejszym gronie pełni zdrowia i chęci do dalszych działań na płaszczyźnie patriotycznej.

Na zakończenie spotkania Wiktoria Kłopocka zaśpiewała trzy piękne piosenki. Pastorałkę od serca do ucha oraz Już dopala się ogień biwaku i Biały krzyż. Występ młodej artystki uzyskał uznanie i został nagrodzony brawami. Co niektórym łezka w oku się zakręciła i ciary po plecach przebiegły. Wiki jest coraz lepsza w wokalnym fachu, widać tu rękę Pani Miłki Maleckiej. BRAWO WIKI!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze spotkanie było takie uroczyste i piękne. Chwała Wam za to!

Szczególne podziękowania należą się Panu Karolowi Cymermanowi, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja i obdarował wszystkich uczestników spotkania wspaniałymi prezentami, zestawem produktów firmy Destlo.

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top