Byliśmy u Myszki…i Księdza Jerzego

20.10.2022

W czwartkowe popołudnie wybraliśmy się do Torunia by w Bazylice katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty uczestniczyć w nabożeństwie celebrowanym w intencji Major Marii Kowalewskiej, w pierwszą rocznicę śmierci.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na cmentarz przy ulicy Konstantego Ildefonsa  Gałczyńskiego, gdzie w mogile rodzinnej spoczywają doczesne szczątki naszej Bohaterki.Pochylając się w modlitwie nad miejscem spoczynku “Myszki odpaliliśmy piroro i stroboskopy przy wtórze hasła “Cześć i Chwała Bohaterom”. Następnie odśpiewaliśmy Hymn Polski i dzięki uprzejmości naszej Kochanej Zosi, złożyliśmy biało-czerwoną wiązankę kwiatów. Na zakończenie Koleżanka Alicja odmówiła Modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych.

W drodze powrotnej do Bydgoszczy zatrzymaliśmy się w Górsku. To w tym miejscu komunistyczni siepacze spod znaku SB zatrzymali i uprowadzili, a w finale bestialsko zamordowali Księdza Jerzego Popiełuszko. W ogniu rac i stroboskopów złożyliśmy wiązankę z biało-czerwonych kwiatów i pokłoniliśmy się Kapłanowi Wolności.

 

BP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top