Jedziemy do USKOKA

2021.04.26

Czas ruszyć szlakiem WYKLĘTYCH, na początek proponujemy wyprawę do miejscowości KIJANY na Lubelszczyźnie, gdzie na parafialnym cmentarzu znajduje się pomnik – symboliczna mogiła kpt. Zdzisława Brońskiego ps. “USKOK”.

Dobrzy ludzie 22 maja organizują obchody 72 rocznicy śmierci naszego Bohatera. Nie może tam zabraknąć Bydgoskich Patriotów, dlatego właśnie postanowiliśmy zorganizować naszą wyprawę. Jeśli ktoś jest chętny zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub na Facebooku.

Po drodze mamy w planach odwiedzić kilka znaczących dla naszej historii miejsc, związanych zarówno z żołnierzami Wyklętymi (sierż. Wiktor Stryjewski ps. „CACKO”,  mjr. Marian Bernaciak ps. „ORLIK” i kpt. Zdzisław Broński ps. “USKOK”) ale też z bohaterami bitwy pod Kockiem z września 1939r.

Pamięć o Bohaterach nie zaginie jeśli będziemy ją kultywowali, nie tylko wirtualnie za klawiatury ale nade wszystko w realu, spotykając się z Patriotami z całej Naszej Kochanej Polski.

UWAGA!

Dla każdego wyjazdowicza w cenie wyprawy będzie specjalna koszulka, zapisując się na wyjazd należny podać tylko rozmiar i płeć.

   

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top