Urodziny Pana Majora

12.03.2020r.

Nasz Major miałby dzisiaj 110 lat. 12 marca 1910 r. w Stryju na Podkarpaciu (obecnie Ukraina) urodził się Wyklęty przez komunistów Żołnierz Niezłomny – mjr Zygmunt Edward Szendzielarz “Łupaszko”. Bohater w każdym calu, człowiek prawy i honorowy, zamordowany przez komunistycznych zbrodniarzy 8 lutego 1951 r. po długiej gehennie tortur w mokotowskiej katowni w Warszawie.
Odnaleziony w Kwaterze Ł czyli na powązkowskiej Łączce wiosną 2013 r. O zidentyfikowaniu jego szczątek IPN poinformował 22 sierpnia 2013 r. Uroczysty pogrzeb państwowy, w którym brało udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski odbył się 24 kwietnia 2016 r. na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Do historii przeszły wypowiedzenie przez Pana Majora słowa:

“Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości.”

Cześć i Chwała Bohaterom!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top