Medale BUREGO

Z “dziennikarskiego” obowiązku, nie żeby się chwalić, pragniemy poinformować, że Bydgoscy Patrioci zostali uhonorowani Srebrnym Medalem kpt. Romualda Rajsa “BUREGO”. Odznaczenie to zostało nam przyznane w dowód uznania za dużą aktywność w utrwalaniu prawdy historycznej i pamięci kpt. Romualda Rajsa “Burego” oraz za propagowanie etosu Żołnierzy Wyklętych.

Jesteśmy bardzo zaszczyceni, iż znaleźliśmy się w gronie zacnych organizacji i osób indywidualnych uhonorowanych tym odznaczeniem. Dziękujemy bardzo Kapitule Medalu, że uznała naszą działalność za godną uhonorowania. Obiecujemy, że to wyróżnienie będzie dla nas motorem do zintensyfikowania naszych działań, tak by kolejne nasze akcje odbiły się jak najszerszym echem zarówno tu w Bydgoszczy jak i całej naszej Ojczyźnie. Nie raz zapewne zobaczycie Nas TU i TAM bo do zrobienia jest dużo, a ONI ciągle czekają na godne upamiętnienie i należyte miejsce w historii naszego Kraju.

Medal ten dedykujemy wszystkim naszym przyjaciołom Bydgoskim Patriotom, wszystkim tym którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą działalność oraz naszym Rodzinom!

Chcielibyśmy również poinformować, iż poza odznaczeniem “drużynowym”, otrzymaliśmy również wyróżnienia indywidualne, i tak:

Daras i Bruno – medale srebrne

Timek, Kostek, Waldas, Juras – medale brązowe

Ponadto tego samego zaszczytu dostąpili: Kibice Bydgoskiego Zawiszy, Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolska, z którymi Bydgoscy Patrioci ściśle współpracują, przy różnego rodzaju akcjach zarówno patriotycznych jak i społecznych.

Gratulujemy wszystkim uhonorowanym tym odznaczeniem. Pamiętajcie teraz już nie ma odwrotu z raz obranej drogi… Kto się Boi Śmierci wystąp!

Medale otrzymaliśmy z rąk Pana Dr. inż. Romualda Rajsa, syna Kapitana BUREGO.Gratulujemy inicjatywy Panu Józefowi Żernickiemu Prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Pomorskie. Pomysł na ten medal był strzałem w przysłowiową 10. Dzięki takim “akcjom” społeczność patriotyczna z najdalszych zakątków naszej Ojczyzny jednoczy się, nawiązuje kontakty i staje się silniejsza w walce o prawdę historyczną i dobre imię Żołnierzy Wyklętych.

Czołem Wielkiej Polsce – ŚWO!

BURY NASZ BOHATER !!!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top