Bydgoski Marsz Pamięci BUREGO

Już dopalił się ogień biwaku… i Bydgoski Marsz Pamięci Burego przeszedł do historii.

Nie będziemy się rozpisywać zbyt szeroko bo kto był ten widział, a kto nie był może pooglądać zdjęcia i poczytać relacje z innych źródeł. Chcemy jedynie podziękować wszystkim tym, którzy bezinteresownie przyczynili się, nawet w najdrobniejszy sposób, do organizacji tych uroczystości. 106 urodziny Kapitana Romualda Rajsa Burego, możemy powiedzieć to dzisiaj, były takie na jakie zasłużył nasz Bohater. Było wszystko co potrzeba, była fachowa prelekcja prezentująca sylwetkę solenizanta, były odznaczenia, była Msza św i modlitwa, był fantastyczny przemarsz ulicami Bydgoszczy z pochodniami, biało czerwonymi flagami i banerami, był patriotyczny występ muzyczny Andrzeja Kołakowskiego i Norberta Smoły Smolińskiego i wreszcie była biesiada, taka prawdziwa partyzancka, grochówka z wojskowej kuchni i kiełbaski z ogniska. Jeszcze raz serdeczne podziękowania, bez Was Wszystkich nie byłoby możliwe to, co wydawało się niemożliwe, a co wspólnie razem dokonaliśmy.

Kolejny raz pokazaliśmy, że można zrobić coś bez grantów i państwowych czy samorządowych funduszy, wystarczy tylko bardzo chcieć i być bardzo zdeterminowanym. Ważne jest jeszcze jedno, trzeba wierzyć w to co się robi i oddać temu całe serce. Trzeba też na swojej drodze spotkać takich samych zapaleńców i ludzi ideowych.. a wtedy jeśli Bóg z nami to kto przeciw NAM!!

Dziękujemy również wszystkim przybyłym na tą uroczystość Mieszkańcom grodu nad Brdą i Gościom. Nie szczędząc czasu, sił i środków przybyliście z różnych zakątków naszej Ojczyzny by oddać hołd Naszemu Solenizantowi. Była Hajnówka, Białystok, Kraków, Mielec, Warszawa, Łódź, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Elbląg, Toruń, Złotów, Inowrocław, Kępno, Szubin, Wyrzysk, Ostróda, Kielce, Krajenka, Rabka Zdrój, Białe Błota, … i oczywiście Bydgoszcz. Byli też Kibice różnych klubów: Zawisza, Jagiellonia, Legia, Lech… Było cudownie i rodzinnie. Spotkaliśmy wielu starych znajomych i poznaliśmy w realu tych, których znamy z “internetów”. Mamy nadzieje, że to nie był jeden raz, takich akcji potrzeba więcej, nie tylko tu u nas, ale w każdym zakątku Polski, trzeba walczyć bez wytchnienia o dobre imię Burego, Ognia Łupaszki, Zapory, Warszyca, Orlika, Nila, Ineczki… trzeba walczyć o wszystkich tych, którzy przelewali własną krew i cierpieli katusze w ubeckich kazamatach z ręki komunistycznej swołoczy.

Po drodze spotkaliśmy jeszcze nieproszonych gości, którzy próbowali zakłócić te dostojne uroczystości, ale jak zawsze im to nie wyszło. UBywatele RP są zbyt słabi i nieudolni, mimo funduszy jakie ich zasilają, jedyne na co ich stać to pajacowanie. Na więcej treści ten epizod nie zasługuje, służby porządkowe posprzątały a MY krocząc dumnie przemaszerowaliśmy im przed nosem z okrzykiem BURY BURY NASZ BOHATER.

Na koniec chcieliśmy jeszcze podziękować Kapitule Pamiątkowego Medalu kpt. Romualda Rajsa „BUREGO”, w której zasiadają Panowie: dr inż. Romuald Rajs (syn kapitana “Burego”), Józef Żernicki (Prezes Koła Pomorskiego ŚZŻAK) i prof. dr hab. n. med. Roman Kotzbach za to, że Bydgoscy Patrioci znaleźli się w gronie znamienitych postaci i organizacji uhonorowanych tym Medalem. Poza srebrnym medalem przyznanym BP, nasi przedstawiciele otrzymali jeszcze dwa srebrne i 3 brązowe medale. Wszystkie te odznaczenia traktujemy jako wyraz uhonorowania wszystkich Bydgoskich Patriotów, bo działamy wspólnie ku chwale Wielkiej Polski i Jej Bohaterów!!

Mamy nadzieję, że uczestnicy uroczystości wracali do swoich domów zadowoleni i spełnieni. A MY obiecujemy, to nie było nasze ostatnie słowo.

Do zobaczenia na Patriotycznym szlaku!

CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE – CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

BP.

wideo: Bruno

wideo: Krzysztof Draculski

zdjęcia: Krzysztof Draculski

zdjęcia: Nicole Wójcik

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top