Wakacje 2023 – Dzień 1

Środa, 19 lipca w późnych godzinach popołudniowych docierają na bydgoski Fordon polskie dzieciaki z Wileńszczyzny, konkretnie z Mościszek. W tym roku jako Bydgoscy Patrioci gościmy u nas 24 naszych małych rodaków.

Baza noclegowa mieści się w niezawodnym salezjańskim Oratorium Domininiczek, w gościnnych progach Collegium Salesianum w Bydgoszczy i Parafia św. Marka Bydgoszcz Salezjanie. Rolą Stowarzyszenia Bydgoscy Patrioci jest zapewnienie wyżywienia i wszelkich atrakcji. Plan pobytu jest bardzo bogaty i napięty a przede wszystkim urozmaicony. Dołożyliśmy wszelkich starań, pukaliśmy do różnych drzwi aby zapewnić Dzieciakom jak najwięcej atrakcji. Czy to wszystko się uda, czy dzieci będą zadowolone i szczęśliwe z pobytu w mieście nad Brdą?… Zobaczymy.

Czas start.

Dzisiaj dostarczyliśmy do Oratorium potrzebne produkty żywnościowe i napoje. Pomagaliśmy przy przygotowaniu pierwszego posiłku. 

Zanim dzieci zasiadły do kolacji ksiądz Jarek przedstawił zasady pobytu i harmonogram na następny dzień (czwartek). Posiłek w typie „szwedzkiego stołu” poprzedziła modlitwa.

 

 

Dzieciaki, wybierały to co lubią najbardziej, a było z czego wybierać. Staramy się za każdym razem urozmaicać produkty i liczymy na to, że trafimy w gusta wszystkim uczestnikom kolonii.

 

 

Dzieciaki zjadły ze smakiem, ale długa 12 godzinna podróż dała się im we znaki, zmęczone dość szybko udały się na spoczynek. Szczególnie że czwartek zapowiadał się intensywnie.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top