Wakacje Polskich Dzieciaków z Wileńszczyzny

Bydgoscy Patrioci wspólnie z Salezjańskim Stowarzyszeniem Wychowania Młodzieży po raz trzeci mają zaszczyt współorganizować wypoczynek dla Polskich dzieci z Wileńszczyzny. Taki wyjazd dla wielu z nich będzie przygodą życia i być może jedyną okazją zobaczenia Polski i poznania jej historii, kultury i narodowych bohaterów.

Plan pobytu dzieci jest bardzo bogaty i urozmaicony. Przede wszystkich chcemy pokazać naszą Bydgoszcz z jak najlepszej strony, będzie zatem zwiedzanie miasta z przewodnikami, archeologiem Panem Robertem Grochowskim oraz naszym Przyjacielem “Orlikiem”, pobyt w Muzeum Mydła i Brudu oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Kładziemy również nacisk na historię i ul. Kcyńskiej, gdzie znajdują się groby polskich bohaterów pochodzących z Wileńszczyzny, Wzgórze Dąbrowskiego z miejscem po zniszczonej zagłuszarce do Torunia oraz Górska (muzeum i miejsca pamięci poświęconego księdzu Jerzemu Popiełuszce).

Nie zabraknie również miejsca na aktywny wypoczynek i zabawę. W tym celu dzieci odwiedzą ”Ognik” Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pomorskiej, Wyspę Młyńską oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Parafia św. Marka zorganizuje dla młodzieży festyn rodzinny z wieloma atrakcjami. Odwiedzimy również obiekty sportowe, takie jak lodowisko Torbyd, SISU Arena, gdzie swoje mecze rozgrywa seniorska drużyna koszykówki Astorii Bydgoszcz oraz Stadion Miejski Zawiszy Bydgoszcz. 

Nie zapomnieliśmy o najważniejszym, tj. szeroko pojętym bezpieczeństwie. W LPKiW w Myślęcinku zaplanowaliśmy spotkanie mające na celu przybliżenie młodym Polakom z Litwy szeroko pojętych aspektów bezpieczeństwa. Najważniejsze informacje o tym, jak być bezpiecznym, tak na drogach, jak i w życiu codziennym, przybliżą przedstawiciele następujących instytucji: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Bydgoszcz, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy, Wojewódzkiej Komendy Policji w Bydgoszczy, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rozmowom będzie towarzyszyć pokaz sprzętu, który wspiera służby w ich codziennej pracy.

Nasza inicjatywa jest działaniem oddolnym, opierającym się na dobrowolnym wsparciu darczyńców. Jako stowarzyszenie nie posiadamy na ten cel dofinansowania z jakiegokolwiek projektu.

Całe to przedsięwzięcie nie było by możliwe bez pomocy dobrych ludzi i życzliwych firm i instytucji, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Na oficjalne przedstawienie darczyńców przyjdzie jeszcze czas. 

Chętnych do współpracy przy tym dziele zapraszamy, każdy może dołożyć cegiełkę do budowy tego wydarzenia.

Dane do przelewu: 

STOWARZYSZENIE BYDGOSCY PATRIOCI 

PIĘKNA 13, 85-303 BYDGOSZCZ 

Nr Konta: 63 1320 1117 7000 2250 2000 0001 

Tytułem: Wakacje Polskich Dzieci z Wileńszczyzny 2023

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top