Z Bogiem Panie Majorze

2023.02.08

Dlaboga, panie Majorze “Łupaszko”! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu?…

8 lutego 1951 roku komunistyczni oprawcy wyciągnęli Majora Łupaszkę z celi mokotowskiego więzienia przy ul. Rakowieckiej, na odchodne rzucił współwięźniom, “Z Bogiem Panowie!”.

Tak 70 lat temu odchodził Wielki Człowiek i Bohater.

Komuniści zamordowali”Łupaszkę” strzałem w głowę. Tak zginął  po długiej gehennie tortur Wyklęty przez komunistów Żołnierz Niezłomny – mjr Zygmunt Edward Szendzielarz “Łupaszko”. Bohater w każdym calu, człowiek prawy i honorowy.

Zakopali go w dole śmierci jak wielu innych Bohaterów Powstania Antykomunistycznego. Odnaleziony w Kwaterze Ł a powązkowskiej Łączce wiosną 2013 r. O zidentyfikowaniu jego szczątek IPN poinformował 22 sierpnia 2013 r. Uroczysty pogrzeb państwowy odbył się 24 kwietnia 2016 r. na Powązkach Wojskowych w Warszawie i był manifestacją patriotyczną w której brało udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski .

Do historii przeszły wypowiedzenie przez Pana Majora słowa:

“Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków domagających się wolności i sprawiedliwości.”

Cześć Jego Pamięci !!!

Z Bogiem Panie Majorze Zygmuncie Szyndzielarzu!!!

 

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top