Architekt Polski!

2023.01.02
vb
84 lata temu odszedł do wieczności jeden z najwybitniejszych Polaków XX wieku, architekt niepodległej Polski, ojciec idei narodowej – Roman Dmowski.
P
P
Pod pamiątkową tablicą zapaliliśmy światełko pamięci i pokłoniliśmy się temu wielkiemu Polakowi. Dlaczego w to poniedziałkowe popołudnie byliśmy tam gdzie trzeba?
P

Odpowiedź na to pytanie jest  oczywista. Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki Polskie. Jednym z tych obowiązków jest Pamięć, pamięć o ważnych wydarzeniach w historii naszego narodu i ważnych postaciach, które swoim życiem zasłużyły na szacunek kolejnych pokoleń.

Niewątpliwie taką postacią jest Roman Dmowski, nie kto inny jak on cały swój wysiłek włożył w działalność na rzecz Naszej Ojczyzny, w to by jak Fenix powstała z popiołów do Wielkości.
P
P
Z jego dzieł i myśli czerpały i czerpią kolejne pokolenia, dla których Polska była i jest zbiorowym obowiązkiem. Warto o tym pamiętać, warto wracać do dzieł Dmowskiego, warto każdego dnia wcielać wyczytane tam myśli w życie, ku chwale Wielkiej Polski.
P
P
Nie zbudujesz trwałego i solidnego domu bez mocnych fundamentów. Tak samo jest z Narodem i z lokalną społecznością. Nie zafunkcjonują one bez solidnych ideowych podstaw. Bez czytelnych zasad i honorowego postępowania nie przetrwa nawet najmniejsza społeczność. Działajmy każdego dnia wypełniając testament Dmowskiego.
P
BP.
grafika ze strony: Młodzież Wszechpolska Bydgoszcz

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top