Coś się kończy, Coś się zaczyna…. Przyjaźń trwa na wieki!

2022.08.19
W dniu wczorajszym, 18 sierpnia w nowej siedzibie Bydgoskich Patriotów oficjalnie pożegnaliśmy naszego Jezuitę Ojca Piotra Twardeckiego, Proboszcza i Superiora w Bydgoskiej Parafii św. Andrzeja Boboli. Ojciec Piotr opuszcza Bydgoszcz i swoją dalszą służbę Bogu i Ojczyźnie, będzie sprawował w Gdyni.W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy przede wszystkim za życzliwość i zaufanie jakim nas obdarzył, za wsparcie i ogromną pomoc w realizacji bardzo dużej ilości różnych uroczystości patriotycznych jakie udało nam się wspólnie przez te 5 lat zorganizować ku chwale i pamięci ważnych wydarzeń dla Naszej Ojczyzny i jej Bohaterów. Za to wszystko serdeczne Bóg Zapłać.
Poznaliśmy również następcę Ojca Piotra Bogdana, z którym mamy ogromną nadzieję, będziemy kontynuować naszą robotę na patriotycznym szlaku.
Oczywiście nie było to ostatnie spotkanie z ojcem Piotrem. Widzimy się już 28 sierpnia w Gdańsku na uroczystości rocznicowej upamiętniającej Naszych Bohaterów Danutę Siedzikównę ps. “INKA” i Feliksa Selmanowicza ps. “ZAGOŃCZYK”. To właśnie 28 sierpnia 1946 roku komunistyczni oprawcy zamordowali młodą sanitariuszkę i jej dowódcę – żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.
Ojciec Piotr to szczególna dla nas postać, można powiedzieć, że nasz kapelan. Przy okazji wizyty w naszej nowej siedzibie Ojciec Piotr udzielił błogosławieństwa Bożego dla wszystkich obecnych i nieobecnych na spotkaniu, dla których POLSKA PONAD WSZYSTKO, a także pobłogosławił nasza siedzibę.
Ojcu Piotrowi życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata.
Szczęść Boże!
BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top