Stanowisko BP w sprawie napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę

2022.05.08

W związku z tym, że wywołana przez putina wojna z różnych względów i pobudek toczy się również między Polakami postanowiliśmy przedstawić stanowisko Bydgoskich Patriotów. Również wśród nas, jak w całym społeczeństwie, występują rozbieżności co do postrzegania całej tej sytuacji. Mając to na uwadze uważamy, że w tak trudnym czasie powinniśmy konsolidować swoje siły w dobrze rozumianym polskim interesie narodowym a nie dzielić się i skłócać ku zadowoleniu naszych wrogów.

Historię znamy i Wołyń Pamiętamy! Jednakże stoimy na stanowisku, że w obliczu tragedii jaką jest tocząca się wojna ten jakże bolesny temat winien być odłożony na później. Uważamy, że wrzucanie kolejnych postów i grafik dotyczących rzezi wołyńskiej, bandery, upa itp. nie zmienią nic w tym temacie i nie wpłynie na ukraińskie władze i ukraińskie społeczeństwo. Uważamy, że teraz jest czas pomocy, a czas rozliczeń z tamtych strasznych wydarzeń przyjdzie po wojnie. Dzisiaj to my, każdy z nas, mamy historyczną możliwość zmienić świadomość ukraińskiego społeczeństwa. Udzielając schronienia i pomocy budujemy nowe relacje między sąsiadami. Doświadczone przez wojnę społeczeństwo, któremu dzisiaj podajemy rękę może zrewidować to co miało wtłaczane przez lata propagandy. Już tak łatwo nie będzie można nim manipulować, wskazując, że za całym nieszczęściem Ukrainy stoją mityczne krwiożercze Lachy.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy Ukrainiec to banderowiec (partie pro-upa osiągają 3 – 4% poparcie w wyborach) tak jak nie każdy Polak z biało-czerwoną flagą to „faszysta-nazista” (jak donoszą wiadome media i ugrupowania), czy każdy Rosjanin to zwolennik putina, o czym świadczy chociażby oficjalne stanowisko rosyjskich nacjonalistów w sprawie wojny na Ukrainie – za European Freedom Express :

“Chcielibyśmy powtórzyć stanowisko rosyjskich nacjonalistów rasowych w sprawie sytuacji wokół konfliktu zbrojnego na Ukrainie, o którym mówiliśmy miesiąc temu. Nasze stanowisko w tej sprawie jest niezmienne, jasne i stanowcze.
Rosyjskie spojrzenie na wojnę na Ukrainie.
Czyja to wojna? To wojna Putina z Ukrainą, ale też z Rosją i całą Europą. Powiedzmy od razu, że ta klika w Federacji Rosyjskiej nie jest niezależna, jest całkowicie zależna od swoich światowych patronów, gdyby zagraniczni gracze chcieli zapobiec wojnie, zrobiliby to znacznie wcześniej, nie doprowadzając jej do rozlewu krwi. Wszystkie ich rodziny, dzieci, stolice, a także ich towarzysze broni znajdują się poza granicami Rosji, którą przez te wszystkie lata systematycznie plądrują i niszczą, a teraz tym krokiem postanowili całkowicie wykończyć, pozbawić nasze dzieci absolutnie wszystkich perspektyw na przyszłość!
Uczciwi ludzie nie mogą w żaden sposób wspierać tej masakry. Wielu młodych ludzi, którzy mają rodziny, dzieci, rodziców, którzy mają zostać zamordowani, nawet nie wiedząc, dokąd i do czego są wysyłani. Ile z tych rodzin pozostanie bez żywicieli rodziny, bez nadziei na przyszłość?
Ludzie muszą opierać się temu złu wszelkimi działaniami, zaczynając od protestów, a kończąc na wszelkich możliwych skutecznych metodach! Dla tych, którzy są poza Rosją, jest to maksymalnie wszechstronna aktywność, m.in. pomoc uchodźcom dotkniętym wojną, wolontariat, wyjaśnianie ludziom naszego stanowiska, adekwatne spojrzenie na Europejczyka, który nigdy nie powinien popierać bratobójczych wojen i wysuwać do siebie nawzajem pretensji o przerysowanie granic. We współczesnych realiach szowinizm jest nie do zaakceptowania dla białych ludzi! Ich zadaniem jest mieć więcej krwi zarówno na Ukrainie, jak iw Rosji, w całej Europie. Abyśmy się pozabijali, nienawidzili, ale musimy zrobić coś przeciwnego, aby nasz wspólny wróg nie pozostał z niczym – maksymalna komunikacja ze wszystkimi odpowiednimi ludźmi z naszych narodów!
W żadnym wypadku nie dajcie się nabrać na prowokacje, gasicie je u samych podstaw i nie popadajcie w nieadekwatne skrajności.
Prawdziwi Rosjanie opowiadają się za pokojem na Ukrainie, za jej integralnością terytorialną: za zjednoczeniem Krymu i Donbasu w ramach Ukrainy. O kompletny i obiektywny międzynarodowy trybunał przeciwko organizatorom terroru na Ukrainie, a także o wewnętrzne wszechstronne ludobójstwo ludności Rosji!
Nie zapomnimy i nie wybaczymy! Nigdy!”

 

Polska dyplomacja winna prowadzić rozmowy z władzami Ukrainy w temacie spraw ważnych dla Polaków, które należy rozwiązać, aby nawiązać dobre sąsiedzkie stosunki. Konieczne jest doprowadzenie do tego aby strona ukraińska przyznała, że wydarzenia na Wołyniu (i nie tylko) były ludobójstwem i za to przeprosiła. Żeby wydała zgodę na prowadzenie nieograniczonych badań poszukiwawczych oraz upamiętnianie miejsc przesiąkniętych krwią niewinnych polskich ofiar rzezi wołyńskiej.

Uważamy, że istnienie za naszą wschodnią granicą niezależnych do Rosji państw leży w dobrze rozumianym interesie Polski. Dlatego też powinniśmy dążyć do tego aby utrzymać ten bufor bezpieczeństwa, tak by nasza Ojczyzna nie była w przyszłości teatrem wojennych zmagań.

 1. Bezsprzecznie i jednoznacznie potępiamy agresję putina na Ukrainę i akty barbarzyństwa w stosunku do ludności i obiektów cywilnych.
 2. Pomoc uchodźcom wojennym jest naszym polskim i katolickim obowiązkiem
 3. Pomoc powinna być celowa i trafiać bezpośrednio do potrzebujących. Powinna być doraźna i tymczasowa.
 4. Pomoc winna być udzielana dzieciom i kobietom oraz osobom starszym i schorowanym.
 5. Wszyscy zdrowi mężczyźni w wieku 18-65 lat (bez wyjątku) zobowiązani są bronić swojej ojczyzny, dlatego też powinni być zatrzymywani na granicy i przekazywani ukraińskim służbom.
 6. Polska powinna umożliwić powrót na Ukrainę wszystkim zdolnym do walki Ukraińcom przebywającym na terytorium naszego Kraju.
 7. Polska winna udzielić uchodźcom wojennym schronienia tymczasowego w obowiązujących standardach międzynarodowych a nie w formie umożliwiającej im stałe osadnictwo.
 8. Nie zgadzamy się na przyznawanie uchodźcom jakichkolwiek przywilejów noszących znamiona stałych praw nabytych.
 9. Nie zgadzamy się na stawianie uchodźców wojennych wyżej niż obywateli polskich poprzez zapewnianie im lepszych i korzystniejszych warunków bytowych, socjalnych i medycznych.
 10. Nie zgadamy się na niekontrolowany przepływ osób przez granicę naszego państwa. Stoimy na stanowisku, że każda osoba przybywająca do Polski winna zostać zweryfikowana i spisana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości osoba taka powinna być zatrzymana do czasu ich wyjaśnienia. W zależności od stanu faktycznego winna być uznana za uchodźcę lub też wydalona z naszego terytorium.
 11. Po zakończeniu działań wojennych Polska winna umożliwić wszystkim uchodźcom powrót na Ukrainę, aby tam odbudowywali swoją ojczyznę.
 12. Nie zgadzamy się na prowadzenie działań, które mogą być pretekstem do wciągnięcia Polski w wir toczącej się wojny. Wszelkie sugestie płynące z „zachodu” winny być szczegółowo analizowane w kontekście naszego interesu narodowego.
 13. Polska winna udzielić pomocy i wsparcia w odbudowie Ukrainy.

NO MORE BROTHER WARS!!!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top