Koncert Smoły

25 marca 2022r. w piątek mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu jakim był koncert Norbert “Soły’ Smolińskiego. Tego dnia w Czernikowie oddalonym od Bydgoszczy o niespełna 80km miała miejsce Gala Finałowa konkursu historycznego dla dzieci i młodzieży szkół gminy Czernikowo poświęconego bohaterom polskiego podziemia niepodległościowego – Żołnierzom Wyklętym. W tym miejscu gratulujemy wszystkim uczestnikom tej rywalizacji i oczywiście laureatom. Brawo dla Was, to ważne pamiętać o tych co swoje życie poświęcili naszej Ojczyźnie. Gratulujemy również organizatorom, Związek Jaszczurczy Czernikowo, gdyż zdajemy sobie sprawę, ze tak piękne uroczystości wymagają ekstremalnie dużo zaangażowania, poświęcenia i ciężkiej pracy. Wielki szacunek dla Was. Miło było się w końcu poznać i jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz nasze ścieżki skrzyżują się na patriotycznym szlaku.

Co do samego koncertu… jak zwykle za krótki, Smoła pięknie wyśpiewał i wypowiedział naszą tragiczną ale i tę piękną naszą historię. Wielki szacunek dla naszego Przyjaciela za to co robi i jak to robi. Już czekamy na kolejne spotkania.

Po koncercie Smoły prym na scenie przejęły dwie dziewczyny z Ukrainy, uchodźcy wojenni… podziękowały za niesiona przez Polaków pomoc, śpiewająco… dwa utwory, piękne piosenki wyśpiewane z takim zaangażowaniem i profesjonalizmem, że w przedbiegach przeskoczyły pseudo-gwiazdeczki z list przebojów.

a po oficjalnych uroczystościach, skoczyliśmy na ciastko i kawę gdyby nie ograniczenia czasowe moglibyśmy gadulić do wieczora.

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top