100 lecie Młodzieży Wszechpolskiej

26 marca 2022 roku w Warszawie miało miejsce wielkie wydarzenie jakim był Zjazd Młodzieży Wszechpolskiej w 100 rocznicę powołania organizacji. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Archikatedrze Warszawskiej, którą celebrował ojciec Urban Bąk, były działacz organizacji.

Kolejnym punktem obchodów był Apel Poległych pod pomnikiem Romana Dmowskiego – jednego z ojców idei narodowej i patrona honorowego Młodzieży Wszechpolskiej.

Działacze i zgromadzeni Goście oddali hołd wszystkim pokoleniom Wszechpolaków, którzy pracowali dla idei Wielkiej Narodowej Polski a niejednokrotnie ginęli w obronie ojczyzny.

Następnie wszyscy udali się na miejsce zjazdu, gdzie nastąpiły okolicznościowe przemówienia, które rozpoczął ustępujący Prezes Ziemowit Przebitkowski. Następnie głos zabrali m.in.: posłowie i byli prezesi MW Krzysztof Bosak i Robert Winnicki, szef Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego Mateusz Kotas, profesor Adam Wielomski i dr Krzysztof Kawęcki z Instytutu Dziedzictwa i Myśli Narodowej.

Co szczególnie nam utkwiło, to zdecydowany nacisk wszystkich mówców na to, że MW to tylko etap w życiu młodych ludzi, którzy w organizacji przygotowują się do odpowiedzialnego, dorosłego,  życia.  Po przemówieniach nastąpiło zaprzysiężenie nowych członków, którzy uroczyście przysięgali służyć dla dobra narodu i dbać o dobre imię organizacji. Ostatnim punktem Zjazdu były wybory nowych władz. Na siedemnastego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej został wybrany kol. Marcin Kowalski – były prezes okręgu podkarpackiego.

W tym miejscu gratulujemy Nicole Wójcik Prezes Okręgu Kujawsko Pomorskiego, która została wybrana do Rady Naczelnej.

A potem był bal… katering pierwsza klasa i długie Wszechpolaków rozmowy,loteria fantowa i licytacje…

Pozdrawiamy Kierownika Głównego ONR Adriana Kaczmarkiewicza, z którym dane nam było zamienić parę słów, dziękujemy za oficjalne zaproszenie na uroczystości 75 rocznicy powołania Obozu Narodowo Radykalnego, które odbędą się w Bydgoszczy 23 kwietnia 2022r.

Dziękujemy za zaproszenie Bydgoskich Patriotów, niezmiernie miło było nam gościć na tych pięknych i ważnych uroczystościach. Młodzieży Wszechpolskiej, życzymy kolejnych 100 lat działalności i krzewienia idei narodowej wśród kolejnych pokoleń Polaków. Nowemu Prezesowi kol. Marcinowi Kowalskiemu, życzymy siły i wytrwałości, by organizacja pod jego skrzydłami rosła w siłę. Z naszej strony możemy zapewnić o pełnej współpracy i pomocy w ramach działań Okręgu Kujawsko-Pomorskiego.

BP

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top