Pamiętajmy o Historii – ostatni w 2019 roku Happening o Żołnierzach Wyklętych

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu “Pamiętajmy o Historii” miało miejsce w dniu, w którym obchodziliśmy 80 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Z tego też względu poza tradycyjnym programem związanym z Żołnierzami Wyklętymi postanowiliśmy uczcić również tą okoliczność. Chcąc przypomnieć mieszkańcom grodu nad Brdą, że Polak nigdy się nie poddaje i nawet w obliczu porażki podnosi się z kolan by dalej walczyć o niepodległość i honor przygotowaliśmy specjalne ulotki informacyjne, które wraz z innymi rozdawaliśmy bydgoszczanom. Polskie Państwo Podziemne to rozbudowane struktury prowadzące walkę czynną, administracja, szkolnictwo, sądownictwo, propaganda, wszystkie te dziedziny gromadziły rzesze Polaków dla których celem była wolna i niezawisła Polska.

Aby uatrakcyjnić nasz happening udało nam się zorganizować niemiecki motocykl i trochę wojennego sprzętu, który prezentowali chłopcy z lasu… z głośników płynęła piosenki partyzanckie na przemian z krótkimi monografiami najwybitniejszych z wybitnych polskich Bohaterów Podziemia Niepodległościowego.

Wszystko było dopięte na ostatni guzik… niestety w tym dniu aura zdecydowanie nam nie sprzyjała. Nieustannie padał deszcz, który skutecznie przeganiał przechodniów, przegonił też stróżów prawa bo jak nigdy, nie pojawili się oni by kolejny raz sprawdzić naszą tożsamość…

Cześć i Chwała Bohaterom!

Do zobaczenia na innych naszych akcjach, o których będziemy informowali na bieżąco.

BP.

Partyzantem być… śpiewa prof. Romuald Rajs syn kpt “Burego”

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top