III Kongres Patriotyczny Polski Północnej

2023.02.04

Coś się zaczyna…

W dniu 4 lutego jako Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w III Kongresie Patriotycznym Polski Północnej zorganizowanym przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – Okręg Pomorski i Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Na sygnał rzucony w eter  przez Kolegę Jacka Gierwatowskiego do Elbląga zawitało osiemnaście środowisk patriotycznych z trzech województw północnej Polski.

Gościem honorowym spotkania był Pan Andrzej Stryjewski, syn sierżanta Wiktora Stryjewskiego, ps.”Cacko”.

Po powitaniu zebranych każdy z uczestników spotkania zaprezentował swoją organizację i obszar prowadzonej działalności. Dotychczasowe osiągnięcia, problemy i plany na najbliższą przyszłość.

s
Kolejnym punktem programu było omówienie i sprecyzowanie Kalendarium Wydarzeń Patriotycznych Polski Północnej oraz zasobów osobowych i materialnych. Dzięki temu możliwe będzie skoordynowanie działań i wsparcie poszczególnych organizacji w ich działaniach.
s
s
Po przerwie obiadowej (dziękujemy jeszcze raz za pyszny poczęstunek) usłyszeliśmy wygłoszone przez zaproszonych gości bardzo ciekawe referaty tematyczne:
– Pan Mariusz Kowalski – “Sens idei narodowej w działalności dobroczynnej”
– Pan Andrzej Wronka – “Rola elit w wojnie informacyjnej”
– Pan Marcin Musiał – “Pozyskiwanie środków finansowych dla organizacji pozarządowych”
s
Z naszej strony obdarowaliśmy wszystkich uczestników spotkania materiałami (smyczki i widokówki) poświęconymi postaci Kapitana Romualda Rajsa ps “Bury”.
s
W kuluarach podczas kolejnych przerw była okazja do bliższego poznania się i wymiany doświadczeń przy pysznych słodkościach.
s
s
Na zakończenie rozgorzała twórcza dyskusja w temacie konsolidacji i współpracy oraz efektywnej komunikacji pomiędzy wszystkimi chętnymi do wspólnych działań organizacjami.
Bo jak słusznie zauważył Kolega z Młodzieży Wszechpolskiej  cytując Wielkiego Polaka i Patriotę Romana Dmowskiego:
“Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel – cel ten to ojczyzna dla której chcemy żyć i pracować”
s
s
Wracaliśmy do Bydgoszczy pełni nadziej i przekonania, że coś się zaczęło…
Podróż przez zaśnieżoną północną Polskę rozgrzewała nam dyskusja o tym czego byliśmy świadkami i snucie kolejnych planów na przyszłość.
s
s
Mamy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi…
BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top