Katyń – Smoleńsk

10.04.2022

Na niedzielny poranek 10 marca Bydgoscy Patrioci zaplanowali uczczenie pamięci ofiar zbrodni sowieckiej z 1940 roku oraz ofiar katastrofy samolotowej z roku 2010.

Spotkaliśmy się w naszej siedzibie, z którą wkrótce będziemy musieli się pożegnać na zawsze. W piwnicach przygotowaliśmy okolicznościowe banery.

Pierwszym punktem uroczystości rocznicowych była wizyta na cmentarzu przy ul. Toruńskiej, gdzie miejsce spoczynku znalazł Pan Aleksander Fedorowicz, tłumacz Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie pod Smoleńskiem wraz z cała polską delegacją udającą się na obchody rocznicowe do Katynia. Przy mogile wystawiliśmy naszą flagę i okolicznościowy baner, tak ku pamięci kto jest kim i jakie ma interesy. Odpaliliśmy również piro i światełka pamięci. Na zakończenie odmówiliśmy modlitwę za duszę ŚP. Aleksandra Fedorowicza.

 

Kolejnym punktem obchodów był skwer przy rzece Młynówce, na którym rosną dęby pamięci trzech zamordowanych w Katyniu polskich oficerów.

Pod każdym z drzew zapaliliśmy symboliczne światełko pamięci,  by następnie przy dźwięku syreny (zakazanym tego dnia przez “miłościwie” nam panującego Prezydenta) odpaliliśmy piro i w ciszy złożyliśmy hołd Bohaterom.

PAMIĘĆ TO TWARDA SKAŁA!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM – HAŃBA ICH MORDERCOM!

BP.

ps.

Pewne sprawy wymagają skomentowania…..

Dzisiaj smutny dzień w historii polskiej państwowości. Tragiczne wydarzenia pod Smoleńskiem rzuciły cień na naszą Ojczyznę i odcisnęły się na trwale w naszej świadomości… Tamten dzień, niezależnie od snutych teorii i przedstawianych wersji był tragedią Narodu Polskiego. Zginął Prezydent Polski i znaczące dla naszej ojczyzny osoby. Zginęli również Ci, którzy wykonywali swoją pracę, ochrona, obsługa samolotu. Do dzisiaj nie mamy wraku, nie znamy prawdy. Powielana bzdurna sowiecka propaganda wżarła się w mózgi małych ludzi. Każdy może mieć swoje racje….ale kto bezcześci w jakikolwiek sposób pamięć o tych ofiarach zasługuje na potępienie.
Muzeum Powstania Warszawskiego powołał do życia w roku 2004 ówczesny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy śp. Lech Kaczyński…niespełna 6 lat później już jako Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zginął w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.
Tyle historii, a teraźniejszość?Pani Anna Grzechnik – Główny inwentaryzator w Muzeum Powstania Warszawskiego, błysnęła intelektem i… powinna zgasnąć w niebycie.

Jako tło dzisiejszych wydarzeń posłużył jakże wymowny plakat Wojciecha Korkucia z roku 2020.

Presja ma sens podobnie jak tępienie głupoty…
Pytanie pozostaje czy na tym koniec… czy wpis na FB i sypanie głowy popiołem, w takich okolicznościach wystarczy?…
Czy konsekwencje za to co się mówi i robi nie powinny być bardziej dotkliwe, ku przestrodze owej pani i jej podobnym???? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.
Uwaga!!! Proszę Państwa Pani Ania Grzechnik swego czasu odznaczona została medalem Pro Patria… ktoś się chyba pomylił..
Pani Aniu chyba trzeba by w takich okolicznościach przyrody… zwrócić te ważne odznaczenie.

Sprawą zainteresowali się

Marek Wiktor Wernic – syn Powstańca Warszawskiego Świętej Pamięci Andrzeja Wernica ps. “Paciorek”  Link

oraz:

Portal Warszawa w Pigułce

Portal Warszawski

Gdyby ktoś chciał wyrazić swoje zdanie w powyższej sprawie to publikujemy ponizej dane kontaktowe do Bohaterki dzisiejszego dnia:
DZIAŁ KONSERWACJI
Kierownik Działu Konserwacji oraz p.o. Głównego Inwentaryzatora
Anna Grzechnik
agrzechnik@1944.pl
tel. 22 539 79 27

 

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top