Porządki na Kcyńskiej

2020.04.25

Jeszcze przed Majówką odwiedzamy nasza Bydgoską Łączkę przy ul. Kcyńskiej. Widok jaki zastaliśmy jest żenujący. Symboliczna mogiła Żołnierzy Wyklętych, nad którą opiekę sprawuje Wojewoda Kujawsko – Pomorski nie uprzątnięta, zasłana zasuszonymi wiązankami kwiatów i wypalonymi zniczami. Jakie piękne to było święto ten 1 marzec.. jaka organizacja i wielka pompa, poszło w mediach… brawo, władza pamięta o swoich Bohaterach. Tylko co potem… czekamy na 1 marca 2021 i znów będą kwiaty i znów będą znicze i pompatyczne przemówienia, jacy to byli Wielcy Ludzie, jakie to ważne by pielęgnować pamięć o NICH… a potem… Bydgoscy Patrioci kolejny raz posprzątają mogiłę…

Taka sytuacja powtarza się bardzo często. Przed tegorocznym Narodowym Świętem Pamięci Żołnierzy Wyklętych byliśmy u Wojewody, rozmawialiśmy ze zdawało się kompetentnymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Zwracaliśmy uwagę na ten problem, który trwa od lat… i co… nic się nie zmienia. Kiedy milkną ważki mediów, wyłączają się kamery i mikrofony, kiedy gasną flesze…. ta Wielka Pamięć…  idzie w zapomnienie… czyżbyśmy mieli do czynienia z chorobą toczącą organizm władzy co się zwie alzheimer???

A pomyśleć, że co poniektórzy “prominenci” chcieli nam odbierać prawo do dbania o inne mogiły naszych Bohaterów, szczególnie po tym jak własnymi siłami przywróciliśmy je do świetności. Co by było, gdyby doszło to do skutku? Lepiej tego nie analizować.

Dzisiaj zapewne będzie tłumaczenie, że  sytuacja z pandemią COVID-19, ważne sprawy i WYBORY… cmentarz i Bohaterowie mogą poczekać… Ale Zapamiętajcie sobie to populiści i pozoranci wycierający sobie gęby naszymi narodowymi barwami, Pamięć i Szacunek dla Historii i Bohaterów to trwały fundament, na którym buduje się kolejne pokolenia. Nie ma spraw ważniejszych, a już na pewno nie są ważniejsze te wasze przepychanki i knowania wyborcze…

Tak więc wracając do meritum sprawy, zakasaliśmy rękawy i raz dwa trzy… mogiły zostały uprzątnięte, a światełka pamięci zapalone.

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM!!!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top