W Częstochowie u Warszyca

Przy okazji wizyty na Gali Boksu w Częstochowie, na której walczył i zwyciężył Robert Parzęczewski – Dobry Chłopak !!! postanowiliśmy odwiedzić miejsce poświęcone wspaniałemu człowiekowi, wielkiemu dowódcy i niestrudzonemu obrońcy niepodległej Polski.

Stanisław Sojczyński “Warszyc” urodzony 30 marca 1910 r., zamordowany przez komunistów 19 lutego 1947 r. Kapitan Armii Krajowej, organizator i dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego…

“Zdrajcą nie byłem i dokumentu zdrady nie podpiszę. Jestem przygotowany na wszystko, nawet na śmierć! Jeśli padam na kolana to tylko przed Bogiem!”

„Do Polski Wolnej, Suwerennej, Sprawiedliwej i Demokratycznej prowadzi droga przez walkę ze znikczemnieniem, zakłamaniem i zdradą”

“(…)Dziś, kiedy byle męt społeczny jest oficerem, a im większy szuja, tym dość często wyższą otrzymuje rangę, najwyższym odznaczeniem jest przeświadczenie, że jest się człowiekiem zasad i honoru, wiernym synem Ojczyzny”

kpt. Stanisław Sojczyński „Warszyc”

Cześć i Chwała Warszycowi !!!

Ps.

W miejscu pamięci pojawiliśmy się wspólnie z Kolegą z Lechii Gdańsk, Patriotyzm i Miłość do Ojczyzny, Walka o Pamięć o Naszych Bohaterach, to cel najwyższy – Chwała Wielkiej Polsce!

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top