Obrońcy Poczty Polskiej i Westerplatte

Korzystając z okazji pobytu w Gdańsku w przededniu napaści Niemiec na Polskę i wybuchu II Wojny Światowej, postanowiliśmy oddać Hołd Obrońcom Poczty Polskiej oraz Żołnierzom Westerplatte.

Najpierw udaliśmy się pod budynek Poczty Polskiej by przy pamiątkowej tablicy złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uroczystość tą wsparli, podobnie zresztą jak i później na Westerplatte, Harcerze 5 BDH wystawiając na ten czas wartę honorową. Swoja obecność w tym miejscu zaznaczyliśmy okrzykiem “Cześć i Chwała Bohaterom” oraz “Bóg Honor Ojczyzna”. Po “oficjalnej” części tej uroczystości udaliśmy się na dziedziniec budynku, pod ścianę straceń, gdzie 80 lat temu oprawcy w niemieckich mundurach rozstrzelali naszych Bohaterskich obrońców.

Kolejnym punktem programu naszej wizyty w Gdańsku było Westerplatte. Nie mogliśmy sobie tego odpuścić. Dla każdego Polaka Patrioty jest to miejsce szczególne. To tu Polski Żołnierz w obliczu przeważającej siły wroga wykazał się nadludzkim heroizmem i nieobliczalnym wprost bohaterstwem… mieli bronic się 12 godzin…. a na posterunku trwali 7 długich dni!

Na cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze by następnie udać się pod pomnik. Na miejscu rozwinęliśmy naszą flagę Bydgoscy Patrioci oraz flagę patriotyczną Bydgoskiego Zawiszy. Nie było to zadanie proste gdyż wiał bardzo silny wiatr a na dokładkę goniła nas burza. Nie ociągamy się mając to na uwadze, odpalamy sporą ilość pirotechniki i w ten sposób, “po naszemu” oddajemy to co należne obrońcom tego skrawka Polski!.

BP.

Opublikuj w mediach społecznościowych

Scroll to Top